Hejka, wiem że każdy tatuażysta ma swoją metodę bo różne styli tatuowania, inna traumatyzacja skóry i dla tego inna metoda.
Pierwsze i najważniejsze to kosmetyki, polecam używać specjalną maść do tatuaże która kupisz w studio lub na stronie balmtattoo.pl
Ona naprawdę działa, łagodzi, przyspiesza gojenie, tatuaż ma lepszy kolor. Z apteki można TYLKO Bephanten+ (krem), jest w miarę dobry do tatuaże. Inne żadne maści, kremy, olejki i t.p. nie polecam.

I tak lecimy

Metoda klasyczna
Po zrobieniu tatuażu ja zakładam opatrunek który proszę nosić od 1 do maksymalnie 5 godzin (opatrunek tylko dla tego że by dojechać do domu).
Jak jesteś w domu, zdejmij opatrunek, przemyj tatuaż lekko ciepła wodą z mydłem, osusz papierowym ręcznikiem, zostaw na minutę niech wyschnie i smaruj maść. Bardzo ważne wsmarowywać maść, a nie nakładać warstwą! Cienką warstwą wsmarować maść, i tak powtarzać co 2-3 godziny przez pierwsze 3 dni.

Czyli: Przemyć wodą z mydłem ==> Osuszyć ręcznikiem i dać minutę wyschnąć ==> Wsmarować maść cieką warstwą

Żadnych folij nigdy nie zakładać!

Na 4-6 dzień będą schodzić strupki. Jak dobrze zadbać to strupki będą przypominać schodzącą skórę po opaleniu w kolor tatuażu. Nie można ja zrywać! W trakcie smarowania i przemywania zejdzie sama.
Od dnia kiedy zaczynają schodzić strupki polecam przemywać i smarować co 3-4 godziny do momentu jak nie zejdą ostatnie strupy.
Jak wszystkie strupy zejdą to zostaje ostatnie siódmy dzień gdzie proszę nasmarować tatuaż 2 razy, rano i wieczorem bez przemywania.

WAŻNE!
Tatuaże nie można smarować więcej czym 7 dni!
Smarować i przemywać zawsze tylko czystymi rękoma
Przemywanie wodą można zamienić na przycieranie wilgotnymi chusteczkami bez spirytusu.
Unikać mocnego słońca przez 30 dni po zrobieniu, używać kremy 50 SPF przy opaleniu.
Nie można rozmoczyć strupki. Sauna, bania, basen, jeziora… odpadają na czas gojenia.

W razie pytań śmiało pisz 🙂

Podziel się moim wpisem, jeżeli ci się spodobał:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Inne wpisy na moim blogu:

Copyright 2020 © swettattoo.com

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu