Witajcie. Każdy tatuażysta ma swoje metody dbania o nie tuż po ich wykonaniu. Różne są bowiem metody tatuowania i traumatyzacji skóry, dlatego też róże są metody dbania o świeżo wykonany tatuaż. Podzielę się z Wami informacjami o tym, jak to robi nasz salon tatuażu Sweettattoo.

Kosmetyki do pielęgnacji tatuażów

Polecamy naszym klientom używać kosmetyków, które można zakupić na miejscu w naszym salonie lub online na stronie balmtattoo.pl. Rekomendujemy wyłącznie to, z czego sami korzystamy i czego jesteśmy pewni na 100%. Sugerowane przez nas kosmetyki naprawdę działają. Łagodzą podrażnienia, przyspieszają gojenie skóry i sprawiają że tatuaże nabierają bardziej żywego koloru. Jeśli chodzi o kosmetyki i preparaty kupowane w aptece, to można stosować wyłącznie krem Bephenten+. Działa on dosyć dobrze jako pielęgnacja tatuażu. Jakichkolwiek innych produktów, w tym maści, kremów czy olejków nie polecamy.

Klasyczna metoda dbania o tatuaż

Po zrobieniu tatuażu zakładamy opatrunek, który należy nosić od 1 do maksymalnie 5 godzin. Jest to opatrunek zakładany na czas konieczny na dojechanie do domu. Kiedy będziesz już w domu, zdejmij ten opatrunek, przemyj tatuaż lekko ciepła wodą z mydłem, a następnie osusz go papierowym ręcznikiem. Odczekaj jeszcze minutę aby skóra wyschła i posmarują ją maścią – jedną z wyżej wymienionych. Bardzo ważne jest to, aby wsmarowywać maść w skórę, a nie nakładać jej gruba warstwą! Cienką warstwą maści wsmarowujemy w skórę i powtarzamy tę czynność co 2 do 3 godzin przez pierwsze 3 dni.

Podsumowując:

  1. tatuaż należy przemyć wodą z mydłem,
  2. osuszyć ręcznikiem i odczekać minutę aż wyschnie
  3. wsmarować maść cienką warstwą.

Folia spożywcza lub przemysłowa (stretch) na tatuaż? Nigdy jej nie zakładaj! Tego typu pseudo „opatrunki” utrudniają gojenie się rany, hamując tak ważną wentylację i oddychanie skóry.

Tatuaż i strupki

Na 4-6 dzień ze skóry będą schodzić strupki. Jeśli dobrze zadbasz o ranę, to strupki będą przypominać schodzącą skórę po opaleniu, z tym że w kolorze tatuażu. Nie można ich zrywać! Podczas smarowania i przemywania zejdą one same.

Od dnia, w którym strupki zaczną schodzić same, salon Sweettattoo poleca przemywać i smarować tatuaż co 3-4 godziny, do momentu aż zejdą ostatnie strupy.

Około 7-ego dnia powinny zejść wszystkie strupy. Wówczas tatuaż należy smarować 2 razy dziennie – rano i wieczorem, bez przemywania.

WAŻNE!

  1. Tatuaże nie można smarować dłużej niż 7 dni!
  2. Tatuaże należy smarować i przemywać tylko czystymi rękoma.
  3. Przemywanie wodą można zamienić na przecieranie wilgotnymi chusteczkami bez spirytusu.
  4. Przez 30 dni od wykonania tatuażu należy unikać należy mocnego słońca. Gdyby tatuaż miał zostać wystawiony na jego ekspozycję, skórę należy posmarować kremem z filtrem SPF 50.
  5. Unikać należy nadmiernego rozmaczania strupków, np. w basenie, czy podczas długiej kąpieli. Mają one odpaść samoczynnie, w sposób naturalny.

Podziel się moim wpisem, jeżeli ci się spodobał:

Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

Inne wpisy na moim blogu:

Jak dbać o przekłucie

Jak dbać o przekłucie i piercing Proces gojenia świeżego piercingu zależy od wielu czynników. Najważniejsza jest higiena, na która należy skupić szczególna uwagę. W szczególności dbamy

Czytaj dalej »

Pierwszy tatuaż. Krok po kroku

Gratulujemy. Zdecydowałeś się wykonać tatuaż. Zanim jednak wybierzesz salon, któremu powierzysz to zadanie, ważne jest by zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania takiego

Czytaj dalej »

Copyright 2022 © swettattoo.com

Designed by Devispace

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu