Są takie miejsca na mapie naszego ciała, w których wykonanie tatuażu powoduje zaciskanie zębów przez największych twardzieli. To na przykład mostek lub miejsce pod pachami. Na szczęście wykonując tatuaż, mamy do dyspozycji wiele metod znieczulania miejscowego, jak również mentalnego przygotowania się na taki zabieg.

Poznaj stosowane przez nas znieczulenia przy tatuażach

  • Medytacja – to nie żart, od wielu osób, którym wykonywałem tatuaż słyszałem że odczuwanie bólu powstaje w głowie. Umiejętność skupienia się na zupełnie innych rzeczach sprawia, że dyskomfort spowodowany wykonaniem tatuażu jest wielokrotnie mniejszy.

 

  • Maści – maści przeciwbólowe naprawdę działają, trzeba jednak pamiętać by używać oryginalnych produktów. Niestety internet przepełniony jest podróbkami, które nie albo działają, albo działają przez bardzo krótki czas, albo są mało skuteczne w uśmierzaniu bólu. Innym powodem do stosowania oryginalnych maści jest to, że te podrabiane mogą uczulać, powodując wysypkę na skórze. Wówczas sesja tatuowania nie może się odbyć.

 

  • Alkohol – wiele osób twierdzi że alkohol świetnie uśmierza ból. Może jest w tym trochę prawdy, jednak działanie alkoholu jest krótkotrwałe. Ponadto nigdy nie tatuujemy osób będących pod jego wpływem. Dlatego nasz salon tatuażu nie uznaje alkoholu jako środka do uśmierzania bólu podczas tatuowania.

Bezpieczne tatuowanie a środki przeciwbólowe.

Przed użyciem jakiegokolwiek rodzaju znieczulenia trzeba być pewnym, że nie jesteśmy na niego uczuleni lub nie cierpimy na alergie spowodowane nim. Pamiętajmy również o tym, że każdy organizm jest inny i działa w tylko znany sobie sposób. Oznacza to że i znieczulenie działa inaczej na każdego z nas. W naszym salonie tatuażu mieliśmy przypadek, gdzie podane klientowi znieczulenie działało blisko dobę, a to samo znieczulenie w tej samej dawce na innego klienta zaledwie 150 minut.

Co wpływa na skuteczność znieczulenia przy tatuażu?

Jest wiele rzeczy, które mają wpływ na to, jak skuteczne będzie znieczulenie podczas tatuowania. Niektóre z nich to częstotliwość przyjmowania znieczuleń miejscowych – np. podczas częstych wizyt u dentysty, jak również palenie papierosów, picie alkoholu, przyjmowanie mocnej kawy. Stosowane przez nas maści znieczulające u 97% klientów działają przez minimum 3 godziny. Nie ma zatem powodów do obaw i rezygnowania z tatuażu przez ewentualny ból.

Podziel się moim wpisem, jeżeli ci się spodobał:

Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

Inne wpisy na moim blogu:

Jak dbać o przekłucie

Jak dbać o przekłucie i piercing Proces gojenia świeżego piercingu zależy od wielu czynników. Najważniejsza jest higiena, na która należy skupić szczególna uwagę. W szczególności dbamy

Czytaj dalej »

Pierwszy tatuaż. Krok po kroku

Gratulujemy. Zdecydowałeś się wykonać tatuaż. Zanim jednak wybierzesz salon, któremu powierzysz to zadanie, ważne jest by zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania takiego

Czytaj dalej »

Copyright 2022 © swettattoo.com

Designed by Devispace

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu