Cena za tatuaż - skąd wynika?

Wszyscy i zawsze interesują się ceną, oczywiście jest to zrozumiale… ale! Jeśli chodzi o tatuaż który będziesz nosić przez całe życie, jeszcze raz – CAŁE TWOJE ŻYCIE! Jak można zaoszczędzać pieniądze?

Wyobraź sobie, że kupujesz 1 parę butów na całe życie! Którą byś kupił? Myślę, że najlepsze na rynku, najbardziej zaawansowane, piękne i wysokiej jakości. Bo zdajecz sobie sprawę, że będziesz je nosić na stopach przez całe życie! I nie daj Boże rozpadną się w wieku 30 lat, będziesz musiał chodzić boso! Czy zaoszędzałeś by pieniędze na butach? 

A gdybyś kupował samochód na całe życie?

 

To dlaczego tatuaż na całe życie zaczyna się od ceny? Znam odpowiedź: ponieważ jeszcze nie zdałeś sobie sprawy, że to na całe życie! Robisz go nie tylko po to, że by pochwalić się przed dziewczyną lub przyjaciółmi. W wieku 75 lat leżąc pod palmą z pysznym koktailem, podziwiać morze i swoje tatuaże! 

Jako tatuażysta z doświadczeniem, widziałem i poprawiałem \ zakrywałem wiele tatuaży, z nich 5% było typu „imie byłej” czy „portret żony” i inne nie stabilne rzeczy, ale 95% to ” był młody głupi” , ” wtedy to było modne”, „tanio robił, niby dobrze”. Ale i tutaj jest dylemat, cena nie zawsze równa się jakości. Czasami dobry artysta może robić tanio, bo jest zainteresowany pomysłem, albo artysta który zdaje sobie sprawę, że nie podola pracy nagina cenę, a ty się zgadzasz i on już nie odmówi większemu zarobkowi 🙂  

Cena w każdym mieście różni się i czasami bardzo.

W momencie pisania tego tekstu (grudzień 2023) w Szczecinie średnia cena za tatuaż = 200zł za godzinę ( i to jest jeszcze jeden niuans, ale o tym póżniej). Są tatuażyści za 250-350, a nawet 400 zł za godzinę, ale jest ich niewielu. Są również artyści za 100zl za godzinę i ich więcej. To jaka cena jest sprawiedliwa? 

Opowiem z czego się składa cena tatuażu tak naprawdę. Na przykładzie sesji całodniowej:

15% Materiały z górnej półki (igły, farby, folie, płyny, rękawice…)

 

25% Miejsce i obsługa ( kawa, cherbata, netflix w trakcie tatuowania, kocyk, poduszka, jedzenie w przerwach…

 

60% Umiejętności artysty (szkolenia, konwenty,  rysowanie w wolnej chwili … )

Teraz zdajesz sobie sprawę, że większość pieniędzy płacisz za umiejętności artysty, za wszystkie jego wyczesane progi studiów tatuażu gdy się uczył, za tygodni czasu poświeconemu rysowaniu, za wiele drogich kursów tatuażu, na których był przez ten czas, konwenty, testy i błędy.

Cennik na tatuaże

Drugą nie mało ważna częścią jest miejsce. Studio w którym będzie ciepło, będzie ładnie pachniało, będą się tobą opiekować, podadzą wodę jeśli będziesz kaszleć. Na życzenie dostaniesz swieżo-mieloną kawę lub dobrą herbatę z ciasteczkiem. Być pewnym że w tym miejscu zadbają o ciebie i twój tatuaż, dadzą wszystkie kremy potrzebne dla dobrego gojenia i odpowiedzą na wszystkie pytania.

 

Jest różnica między siedzeniem w krześle biurowym i gapieniem się w ścianę w ciszy, a siedzeniem na wygodnym fotelu z poduszką, kocem, herbatą i netflexem. Tylko od ciebie zależy na ile cenisz swój komfort. 

 

Każdy szanujący się artysta pracuje na najlepszych materiałach i sprzęcie, oszczędza to nerwy artysty, a jednocześnie czas i silę Ciebie

  • W końcu im lepszy barwnik, tym bardziej nasycony będzie Twój tatuaż i mniejsze szanse na  uczulenia.
  • Jakość igieł wpływa na to, jak dobrze i szybko igła przebije skórę i doprowadzi pigment. Im ostrzejsza igła i lepsza stal – tym mniej będzie bolało w trakcie i szybciej się zagoi, jednocześnie wydajność pracy artysty będzie lepsza.
  • Maszynka do tatuażu może kosztować od 40$ do 3000$ i od niej też zależy jak Ci boli i jak będzie się goił twój tatuaż.
  • Nawet masło do tatuażu czy ręczniki odgrywają dużą role i będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, ile to kosztuje.

 

I jest wiele więcej rzeczy, o których mógłbym mówić przez długi czas.

 

 

 

Podsumowując

TANIO – szansa trafić na nie doświadczonego tatuażystę = 85% i 15% na dobrego.

DROGO – szansa na trafienie nie doświadczonego artystę = 5% i 95% na DOBREGO ARTYSTĘ W DOBRE MIEJSCE. 

Dlatego CENA jest świetnym filtrem, który może odciąć większość niedoświadczonych i niepewnych siebie artystów. W ten sposób, gdy będziesz gotowy zrobić tatuaż, będziesz wybierać spośród z najlepszych, a nie kręcić się w jeziorze tanich szukając złota. 

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej szczegółowym przewodnikiem, ile kosztują materiały, jak klientowi odróżnić dobre materiały od złych, z szczegółowymi zdjęciami i przykładami - zostaw swój mail, a ja wyszlę ci plik pdf.

Svitozar, tatuażysta i wlaściciel studia Swettatto w Szczecinie

Podziel się moim wpisem, jeżeli ci się spodobał:

Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

Inne wpisy na moim blogu:

Jak dbać o przekłucie

Jak dbać o przekłucie i piercing Proces gojenia świeżego piercingu zależy od wielu czynników. Najważniejsza jest higiena, na która należy skupić szczególna uwagę. W szczególności dbamy

Czytaj dalej »

Pierwszy tatuaż. Krok po kroku

Gratulujemy. Zdecydowałeś się wykonać tatuaż. Zanim jednak wybierzesz salon, któremu powierzysz to zadanie, ważne jest by zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania takiego

Czytaj dalej »

Copyright 2022 © swettattoo.com

Designed by Devispace

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu