Jak dbać o przekłucie i piercing

Proces gojenia świeżego piercingu zależy od wielu czynników. Najważniejsza jest higiena, na która należy skupić szczególna uwagę. W szczególności dbamy o miejsce nakłucia, aby zapobiec powstaniu zakażenia ( świeże przekłucie to rana, o która należy dbać pomimo ze jest malutka !!). Zakażenie nawet tak małej rany może doprowadzić do poważnych powikłań. Poniżej przedstawię Ci szereg zaleceń, których należy się stosować i w 100% ich przestrzegać, abyś mógł/a cieszyć się dobrym zdrowiem oraz nowym przekłuciem.

Jak dbać o przekłucia powierzchniowe?

Przede wszystkim należy nałożyć duży nacisk na higienę miejsca nakłucia – dokładnie czyścimy miejsce pod kuleczka oraz z tylu ( pod tzw. stopką). Miejsca muszą być suche aby uniknąć otarć. Najpierw oczyszczamy miejsce przekłucia woda morska lub sola fizjologiczna, a następnie robimy okładu z kory dębu *. Nie śpimy na tym boku, a jeśli jest to niemożliwe polecam używanie poduszki tzw. rogal ( często używane w podróżach , jest wystarczająca przestrzeń, aby nie naruszyć kolczyka)

Jak dbać o przekłucia w obrębie jamy ustnej?

W pierwszej kolejności unikaj skrajnych posiłków i napojów tzn. – mega gorące , mega kwaśne , mega słone , mega ostre itp. W pierwszym tygodniu po przekłuciu unikaj produktów mlecznych, które zawierają żywe kultury bakterii. Przez pierwsze 48-72 h nie pal papierosów i nie pij alkoholu. Aby zmniejszać obrzęk należy przepłukać usta chłodnym lub zimnym naparem rumianku ( o ile nie jesteś uczulony!), szałwii lub kory dębu ( to polecam w szczególności ). Po umyciu zębów przepłukaj usta płynem, który nie zawiera alkoholu. Unikaj całowania i seksu oralnego aż do całkowitego ustąpienia obrzęku. Czas gojenia może zostać skrócony, jeśli ograniczysz przyjmowanie cukrów.

Jak dbać o przekłucia w okolicach intymnych ?

Zawsze noś czystą i wygodną bieliznę , która nie uciska świeżego przekłucia. Zawsze zalecane będzie noszenie luźniejszych niż zwykle noszonych majtek i biustonoszy oraz luźniejszych ubrań, do momentu pełnego wygojenia należy używać prysznica zamiast kąpieli. W zależności od miejsca nakłucia wskazane jest, aby nie uprawiać seksu od 2 tygodni ( Christina, Lorum) aż do całkowitego wygojenia ( Fourchette , Prince Albert). Do przemywania używaj roztworu Tantum Rosa.

Ogólna instrukcja świeżego piercingu

Jeśli nie ma potrzeby nie dotykamy miejsca przekłucia !!

Jedyny ruch jaki może być wykonywany to tylko przy czyszczeniu. Zanim dojdzie do czyszczenia koniecznie umyj ręce mydłem antybakteryjnym.

Podczas prysznica ( unikaj długich i gorących kąpieli ) staraj się nie pozostawiać mydlin zbyt długo na kolczyku i okolicach, ale też nie panikuj jeśli się owe do nich dostaną ( wystarczy oczyścić i wszystko będzie okej <3 ). Świeże przekłucia nie lubią dużej ilości wody ( staraj się nie przemoczyć !). Do pielęgnacji świeżego przekłucia zalecam stosowanie wody morskiej , soli fizjologicznej , EASYPIERCING antybakteryjny ( pomarańczowy ) lub woda morska w niebieskiej butelce EASYPIERCING.

Nie należy mieszać i łączyć dużej ilości produktów ( ogranicz się do max 2). NA PEWNO NIE UZYWAJ OCTENISEPTU ( SUBSTANCJI PODOBNYCH), WODY UTLENIONEJ I PRODUKTÓW NA BAZIE ALKOHOLU.  Takie produkty tylko spowalniają gojenie i na pewno w niczym nie pomogą, a tylko podrażnia !

  • Aby usunąć strupy, które mogą powstać z powodu limfy , nasącz GAZIK bawełniany woda morska lub sola fizjologiczna i delikatnie obmyj kolczyk. NIE UZYWAJ DO TEGO PATYCZKÓW DO USZU ANI WACIKÓW KOSMETYCZNYCH. Nie gromadź dużej ilości limfy, ponieważ może być pożywką dla bakterii i doprowadzić do poważnych konsekwencji. Należy kolczyk czyścić CODZIENNIE MINIMUM 2 RAZY. Przy czyszczeniu kolczyka możemy go przesuwać przód i tył.
  • Do pełnego wygojenia rany unikaj pływania w basenach , jeziorach, rzekach i innych zbiornikach wodnych. Woda w takich miejscach jest pełna bakterii i jest idealnym miejscem do stworzenia infekcji. Przez cały okres gojenia nie zmieniamy ani nie wyciągamy kolczyka!
  • Unikaj kontaktu z perfumami i innymi kosmetykami, ponieważ one tez mogą być przyczyna infekcji. Nie pozwól aby świeże przekłucie miało kontakt z czyjaś ślina, a także z płynami ustrojowymi innych osób i Twoich. Sprawdzaj codziennie czy kuleczka ( czy tez inna ozdoba ) są dokręcone.

Podczas pierwszych tygodni gojenia się przekłucia unikaj leków typu aspiryna.P
Unikaj spożywania dużej ilości alkoholu , gdzie podobnie jak aspiryna rozrzedza on krew i spowalnia proces gojenia. NIGDY NIE UZYWAJ ŻADNYCH MAŚCI WSPOMAGAJĄCYCH.

Launo, piercer w Swettattoo

Podziel się moim wpisem, jeżeli ci się spodobał:

Facebook
Telegram
WhatsApp
Email

Inne wpisy na moim blogu:

Jak dbać o przekłucie

Jak dbać o przekłucie i piercing Proces gojenia świeżego piercingu zależy od wielu czynników. Najważniejsza jest higiena, na która należy skupić szczególna uwagę. W szczególności dbamy

Czytaj dalej »

Pierwszy tatuaż. Krok po kroku

Gratulujemy. Zdecydowałeś się wykonać tatuaż. Zanim jednak wybierzesz salon, któremu powierzysz to zadanie, ważne jest by zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania takiego

Czytaj dalej »

Copyright 2022 © swettattoo.com

Designed by Devispace

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu